Hubungi Kami
- Xinkaihe Perindustrian Zon, Chengdong Jalan, Wenling Daerah, Taizhou Bandar, Zhejiang Wilayah, China
- manager@genteck.cn
- tambah 86-576-86088668
IGBT Inverter MMA Welding Machine
Type:Submerged Arc Welding Equipment, arc 200 inverter welder
Arc Current:80-200 A
Pulse Kekerapan:50/60 HZ
Berkadar Duti Kitaran:60 peratus
Description/kawalan
Cepat Butiran
| Jenis | tenggelam Arc Welding Equipment, arc 200 inverter welder |
| Arc Semasa | 80-200 A |
| Nadi Kekerapan | 50/60 HZ |
| Diberi nilai Tugas Kitaran | 60 peratus |
| Dimensi | 35*22*29 cm |
| Penggunaan | Kimpalan |
| Voltan | boleh be disesuaikan |
| Kuasa(W) | 8.4 KVA |
| Pensijilan | RoHS CE GS Emc TUV ISO |
| Waranti | 1 tahun |
| Selepas jualan Perkhidmatan Disediakan | Dalam talian support, Luar Negara pihak ketiga sokongan tersedia |
| Berkenaan Industri | Pembinaan kerja |
| Input Voltan | 230V |
| Kekerapan | 50/60Hz |
| Kelas daripada Penebat | H |
| Bekalan Keupayaan | 20000 Piece/Pieces per Month |
Fungsi & Ciri-ciri
1. Use IGBT technology, greatly improves the reliability of the machines.
2. Cemerlang design ,energy saving,good quality.
3. Stepless regulation of welding current with Thermal protection.
4. Tinggi tugas kitaran, greatly improves the efficiency of the welder, energy saving.
5. Aluminium gegelung transformer, economical for amatur & family use.
6. Tinggi no load voltage, strong arc force with compensation force function.
7. Easy to start arc, little spatter, stable current, and good performance.
8. Small size ,easy to carry and operate, OEM available .
9. Widely used in indoor decoration, and high working places jobs.




Cool tags: igbt inverter mma welding machine, China igbt inverter mma welding machine manufacturers, suppliers, factory, ဂဟေထုတ်လွှတ်, အိတ်ဆောင်ထုတ်ကုန် MMA ဂဟေဆော်ခြင်း, ပေါ့ပါးသောထုတ်ကုန်များကို MMA ဂဟေဆော်ခြင်း, ဂဟေဆော်ရေးကိရိယာများ, ဂဟေဆော်သောဂီယာ, MMA ဂဟေဆော်သောကျစ်လစ်သိပ်သည်းသောထုတ်ကုန်များ
Anda mungkin juga berminat















